• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert Gwiazdkowy i licytacja bombek. Pieniądze pomogą w leczeniu Mariki

15 grudnia 2019

Prawie 17 tys. zł zebrano podczas licytacji bombek namalowanych dla chorej Mariki. Aukcja ozdób świątecznych, wykonanych przez znanych radomian odbyła się w przerwie Koncertu Gwiazdkowego Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

 

Screenshot_2019-12-15 Bombki zlicytowane(10)

 

W tym roku uczestnicy akcji charytatywnej „Przyjaciele dzieci” pomagają w leczeniu rocznej Mariki Załęckiej, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Ponieważ Marika przebywa razem z rodzicami na rehabilitacji, podziękowała za tak liczne przybycie na koncert babcia (bardzo młoda babcia!) dziewczynki.

Licytacja bombek rozpoczęła się  od 100 zł. I za tyle jako pierwszą sprzedano bombkę namalowaną przez rodziców Mariki. Ale już kolejną autorstwa prezydenta Radosława Witkowskiego wylicytowano za 2 tys. zł. Następne dwie malowane przez Agnieszkę Sieradzką- Miernik z Łaźni i jej córeczkę, sprzedano je za 650 zł.

W tych mniej więcej cenach „poszły” bombki Michała i Agnieszki Budziszów oraz Sebastiana Równego i jego rodziny, ale już akwarelkę Krzysztofa Ciecieląga „Zimowy Radom” sprzedano za tysiąc złotych.

Zbliżone kwoty wylicytowano za bombki Ewy i Grzegorza Jandułów, Małgorzaty Potockiej, Jacka Szpaka i innych autorów. Tylko bombka posła Marka Suskiego „osiągnełą” zaledwie 150 zł.

Zebrane pieniądze za pośrednictwem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zostaną przekazane na rehabilitację i wózek inwalidzki typu panthera dla Mariki.

Podczas koncertu widownia była pełna. Publiczność usłyszała w wykonaniu ROK m.in. żywiołowe tańce rumuńskie Beli Bartoka., które zagrała Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą Jarosława Praszczałka. Potem do orkiestry dołączył Klezmafour, zespół który obficie czerpie inspiracje z klezmerskiej tradycji.

k. woj.

Fot. Anna Wróblewska/UM Radom

 

.

Tags

Dodaj komentarz