• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert ROK. Będzie film przyrodniczy z oprawą muzyczną. Czyta – na żywo – Krystyna Czubówna

5 marca 2020

To będzie wyjątkowe doznanie – nie tylko muzyczne. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 7 lutego, o godz. 18 na… film przyrodniczy z oprawą muzyczną i lektorską na żywo. Poza ROK-em artystycznych wrażeń dostarczą: zespół doskonałych instrumentalistów oraz niezwykły gość specjalny Krystyna Czubówna.

 

9.Discovery&Movie2

 

Discovery & Movie to niezwykły projekt skomponowany i zaaranżowany przez Pawła Steczka – muzyka i kompozytora, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, założyciela zespołów Button Hackers i Medulla, z pochodzenia radomianin. Po ukończeniu szkoły muzycznej w Radomiu w klasie akordeonu u Jerzego Ciecieląga, a potem Akademii Muzycznej w Katowicach powraca do rodzinnego miasta, aby zaprezentować radomskim melomanom swoją twórczość.

Podczas wyjątkowej opowieści o tajemnicach skrywanych przez Morze Czerwone usłyszymy utwory, które zostały napisane specjalnie dla Discovery Channel do serialu “Flota Duchów”. Wybierzemy się w muzyczną podróż ukazującą losy zatopionych statków i okrętów na przestrzeni wieków. To dźwięki, które przenikają do głębi serca, pozwalają przenieść się w czasie i zmierzyć z nieobliczalną siłą natury. Muzykę filmową w takim wykonaniu można opisać wyłącznie tak poetyckimi zwrotami. Niezwykłość tego projektu podkreśla udział Krystyny Czubówny. Jej niesamowity i aksamitny tembr głosu zna niemal każdy. Bogate i oryginalne instrumentarium to niezaprzeczalny atut Discovery & Movie…

Wystąpią: Paweł Steczek – kompozytor, fortepian, akordeon, syntezatory, programowanie, Krystyna Czubówna – lektor, Piotr Steczek – skrzypce, orientalne instrumenty dęte, Paweł Stankiewicz – gitary, Kosma Kalamarz – bas, Łukasz Kurek – perkusja, Radomska Orkiestra Kameralna.

Fot. Materiały prasowe/ROK

Tags

Dodaj komentarz