• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert Świąteczny u Gombrowicza we Wsoli. Wystąpi Joanna Trzepiecińska

6 grudnia 2019

Najpiękniejsze tradycyjne kolędy oraz współczesne kołysanki i pastorałki zaśpiewa we Wsoli Joanna Trzepiecińska. Świąteczny koncert znanej i popularnej aktorki odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza w najbliższą niedzielę, 8 grudnia, o godz. 17.

 

Joanna Trzepiecinska

Joanna Trzepiecinska

 

50 rocznica śmierci Witolda Gombrowicza sprawiła, że mijający rok był w muzeum we Wsoli szczególnie intensywny, a wydarzenie goniło wydarzenie. Dlatego tym razem, już na zakończenie roku, Muzeum Witolda Gombrowicza proponuje spokojny i nastrojowy koncert, utrzymany w klimacie zbliżających się świąt.

Świąteczny program przygotowany przez aktorkę Teatru Polskiego w Warszawie to opowieść o cudzie narodzin w formie żartobliwych wspomnień i anegdot z jej rodzinnego domu. W warstwie muzycznej na koncert składają się zarówno najpiękniejsze tradycyjne kolędy, jak i współczesne kołysanki i pastorałki, napisane przez Jonasza Koftę, Ernesta Brylla, Agnieszkę Osiecką, do muzyki wspaniałych kompozytorów, m.in. Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Derfla, Seweryna Krajewskiego.

Aktorce towarzyszy przy fortepianie Wojtek Gogolewski.

Wstęp wolny, lale liczba miejsc ograniczona.

Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autobusem, który odjedzie z przystanku Chrobrego/ Czysta (kierunek. Michałów) o godz. 16.20 (powrót tym samym autobusem po wydarzeniu, około godz. 18.30).

Fot. Materiały prasowe/MWG we Wsoli

 

Tags

Dodaj komentarz