• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert w Elektrowni. „Dolce Tsunami” i Malediwy, czyli Pospieszalski i Janicki

24 września 2020

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w piątek, 25 września o godz. 20 na koncert zespołu Malediwy. Artyści zagrają „Dolce Tsunami”. Ilość miejsc ograniczona; na salę wejdzie tylko 70 osób.

   

W skład zespołu wchodzą: Marek Pospieszalski (saksofon) i Qba Janicki (perkusja) – wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych. Po latach współpracy scenicznej w takich zespołach jak: Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns, Hot God oraz udziale w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata, (m. in. Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzalez), duet Malediwy powraca z nowym albumem “Dolce Tsunami” wydanym przez trójmiejską oficynę Coastline Northern Cuts.

W „Dolce Tsunami” spotkamy się z  materiałem studyjnym, który swoim brzmieniem silnie odbiega od powiązań z free jazzem czy swobodnie interpretowaną muzyką afrykańską, inspirując się technikami i sposobem myślenia strukturalnego, charakterystycznymi dla sceny sound artowej.

Bilety w przedsprzedaży – 15 zł, w dniu koncertu 20 zł.

W trakcie koncertu obowiązkowe są maseczki i zachowanie odległości pomiędzy innymi uczestnikami.

fot. Materiały prasowe/MCSW Elektrownia

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *