• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert w jamajskich rytmach we Wsoli. Zaśpiewa… prawnuczka Witkacego

25 września 2020

Na początku jesieni Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na słoneczne jamajskie rytmy, okraszone jazzem i bluesem. Na plenerowej scenie w niedzielę, 27 września o godz. 17 wystąpi EMiliYAH & The MightyZ All Stars – w koncercie pt. „Jedna miłość”. Gościnnie wystąpi Włodek Kinior Kiniorski.

     

Emiliyah, znana również jako Emilia Witkiewicz to wszechstronna wokalistka. Na swoim koncie ma występy z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. Karolakiem, Jagodzińskim czy Bogackim. W wykonywanym przez siebie reggae łączy wiele brzmień. Jak mówi, „muzyka nie ma koloru , czasu ani gatunku – po prostu jest i płynie”. Rodzinne pokrewieństwa i koligacje sprawiają jednocześnie, że jej występ w muzeum literackim nabiera dodatkowych smaczków, Emilia Witkiewicz jest bowiem stryjeczną prawnuczką Witkacego.

Artystka wystąpi z jednym z najlepszych zespołów reggae'owych w Wielkiej Brytanii. Członkowie All Stars występowali lub współpracowali z takimi legendami jak m.in. Lee Scratch Perry, Dredzone, Susan Cadogan, Janet Kay, Luciano, Aswad. Z Emiliyah nagrali dwa mini albumy: Power i Easy oraz singiel Army. Zespół ma na koncie udział w wielu festiwalach w Wielkiej Brytanii.

Gościnnie wystąpi Włodek Kinior Kiniorski, który zagra kilka utworów ze wspólnej płyty z Emiliah i MightyZ All Stars- "Imagination".

Wstęp wolny. Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie o godzinie 16 z przystanku przy ulicy Chrobrego/Czysta (kierunek Michałów). Powrót do Radomia po spektaklu około godziny 19. Ze względów sanitarnych w autobusie może być zajęta tylko połowa miejsc.

Muzeum prosi osoby, które wybierają się na koncert o wydrukowanie, przeczytanie i podpisanie specjalnego oświadczenia (do pobrania na stronie muzeum). Podpisany dokument można zabrać ze sobą i przekazać pracownikom przy wejściu na teren placówki.

Fot. Materiały prasowe/MWG we Wsoli

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *