Koncert w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Zagra Wojciech Mazolewski i Pink Freud

27 września 2022

Dzisiaj, wtorek, 27 września) o godz. 19 w radomskim Teatrze Powszechnym wystąpi grupa Pink Freud ” najbardziej rockandrollowy zespół jazzowy, założony w 1998 roku przez Wojciecha Mazolewskiego, gitarzystę basowego i kompozytora. Bywa nazywany towarem eksportowym polskiej kultury.

 

Pink Freud (fot. Materiały prasowe/Teatr Powszechny Radom)

 

 

Korzenie grupy sięgają gdańskiej sceny yassowej lat 90. Pink Freud, nazywany towarem eksportowym polskiej kultury to fenomen na krajowej, ale przede wszystkim zagranicznej scenie jazzowej. Repertuar grupy wyrasta poza tradycyjna definicje muzyki jazzowej i stanowi eklektyczna mieszankę klasycznej improwizacji, elektronicznego brzmienia, drum'n'bass i jungle a także punkowej energii.

Pink Freud ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi Płyta roku 2010 Programu 3 Polskiego Radia (za album Monster of Jazz), trzykrotni zwycięzcy w ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny (2007, 2008, 2010), laureaci Jazzowego Oscara przyznawanego przez kapitułę stowarzyszenia Melomani.

Pink Freud wydał do tej pory siedem albumów.

Lider zespołu Wojtek Mazolewski to charyzmatyczna osobowość sceniczna, która w niezwykły sposób potrafi nawiązać emocjonalną więź z publicznością. Muzyka Pink Freud to doświadczenie wielopłaszczyznowe - zespół swobodnie miesza klasyczne brzmienie z nowoczesnymi rozwiązaniami, elektroniką, bawi się formą, wykraczając poza sztywne kanony i swoja twórczością proponuje unikatowy konglomerat stylów muzycznych.

 

Tags