• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert z muzyką filmową. Maksym Rzemiński i ROK promują płytę „Maximus”

14 maja 2019

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 18 maja, o godz. 18 na koncert pt. „Maximus”. Na fortepianie zagra Maksym Rzemiński, za pulpitem dyrygenckim – Dawid Runtz. Tym razem koncert odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych.

 

Maks Rzemiński

Maks Rzemiński

 

W programie muzyka filmowa m.in. z takich obrazów jak „Gladiator”, „Lista Schindlera”, „Incepcja”, „Zmierzch”, „Teoria wszystkiego”

Koncert to wyjątkowe wydarzenie promujące płytę Maksyma Rzemińskiego i Radomskiej Orkiestry Kameralnej „Maximus”, która została wydana przez firmę fonograficzną DUX Recording Producers. To doskonała okazja, żeby na własne oczy i uszy poznać maestrię i geniusz muzyczny niecodziennego pianisty i wyjątkowego interpretatora, jakim niewątpliwie jest Maksym Rzemiński.

Maksym Rzemiński gra kreatywnie, bezgranicznie angażując się w każdy pojedynczy dźwięk. Mimo iż w większości mamy do czynienia z powszechnie znanymi tematami, oryginalne podejście do ich interpretacji odsłania niezwykły dar pianisty do tworzenia własnych kreacji i osobistego sposobu ich przekazu.

Pianista klasyczny Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Na scenie obecny jest od końca lat 80., kiedy  rozpoczął regularne występy publiczne zostając laureatem wielu konkursów pianistycznych. Pośród pierwszych sukcesów pianisty warto wymienić zajęcie w wieku zaledwie 13 lat III miejsca podczas Konkursu Chopinowskiego w Niemczech. Jego pierwsza solowa płyta „Inception” wydana pod patronatem RMF Classic przez firmę fonograficzną DUX miała premierę w 2015 roku. W grudniu 2017 roku Maksym Rzemiński został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Koncert w Radomiu będzie połączony z promocją wspólnej płyty z ROK nagranej w czerwcu 2018 roku. Radomską Orkiestrę Kameralna poprowadzi znakomity młody dyrygent znany radomskiej publiczności z ostatniej edycji konkursu Arboretum Dawid Runtz. Laureat wielu konkursów dyrygenckich, m.in. III nagrody oraz nagrody publiczności na pierwszym Hong Kong International Conducting Competition. Od grudnia 2017 roku piastuje stanowisko pierwszego dyrygenta Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie.

Fot. Materiały prasowe/ROK

 

Tags

Dodaj komentarz