• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncerty ROK. „Pejzaż polski” z okazji odzyskania niepodległości

3 listopada 2020

Na dwa koncerty, w tym jeden familijny, zaprasza z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości Radomska Orkiestra Kameralna. Pierwszy, dla rodzin odbędzie się 6 listopada o godz. 17.30, a drugi – w sobotę, 7 listopada o godz. 18. Oba noszą tytuł „Pejzaż polski”.

 

Cup of Time

 

Wykonawcy: Kwartet Cup of time: Ryszard Borowski – flet, saksofon, Agnieszka Cypryk – skrzypce, Rafał Grząka – akordeon, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela, Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Jarosława Praszczałka.

W programie utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Komedy w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego.

Celebrując kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości warto pochylić się nad muzyką, która przesiąknięta jest polskością. "Pejzaż polski" to niezwykły projekt w wykonaniu zespołu Cup of Time. Tym razem, Radomska Orkiestra Kameralna Orkiestra zaprosiła kwartet, którego nie sposób inaczej opisać, jak muzyczni flirciarze. W swoim dorobku Agnieszka Cypryk, Ryszard Borowski, Krzysztof Lenczowski i Rafał Grzaką mają „romans” z muzyką barokową, są za pan brat z utworami międzywojennymi, nieobca jest im także twórczość Zbigniewa Namysłowskiego. Czas spędzony z nimi to muzyczna podróż za dziesiątki uśmiechów, a obecność Krzysztofa Lenczowskiego – członka Atom String Quartet – gwarantuje wiolonczelową siłę rażenia.

Nie zabraknie także utworów spod pióra samego Zbigniewa Namysłowskiego „Namysłowera” – legendy polskiego jazzu, który wspiera Cup of time nie tylko kompozycjami, ale i…występami na wspólnej płycie. Tym samym wysłuchamy najciekawszych pozycji z repertuaru zespołu, liczącego już ponad 200 dzieł. Repertuaru, który nieustannie się rozrasta.

Bilety zakupione na koncert 6 czerwca zachowują ważność na koncercie 7 listopada.

Ci sami wykonawcy w tym samym repertuarze zaprezentują się dzień wcześniej na koncercie familijnym. ROK zaprasza całe rodziny na koncert przybliżający – w przystępny i ciekawy sposób  – utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Komedy, w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego.

Wstęp 7 zł.

- Pragniemy zapewnić wszystkich słuchaczy, że z pełnym rygorem przestrzegamy wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury. Rozumiemy obawy przed wyjściem do Sali Koncertowej, jednak zapewniamy, że w przestrzeniach jakie mamy państwu do zaoferowania jest możliwe zachowanie reżimu sanitarnego - podkreśla Agnieszka Stanicka z biura koncertowego ROK.

Tags