• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncerty w plenerze. Na fontannach i Żeromskiego

14 sierpnia 2015

Na dwa koncerty – w piątek (14 bm.) i niedzielę (16 bm) zaprasza MOK „Amfiteatr”. Podczas pierwszego usłyszymy radomski zespół Twist Off, a drugiego – dziewięciu znakomitych muzyków prosto z krakowskiego rynku.

Kraków Street Band, fot. A. Fedrowicz

Kraków Street Band, fot. A. Fedrowicz

  Rockowe brzmienia usłyszymy w piątkowy wieczór (godz. 19) w cyklu "Muzyczne fontanny". Członkowie zespołu Twist Off od sześciu lat grają mocnego rocka okraszonego mięsistymi riffami z elementami muzyki elektronicznej i niebanalnie brzmiącą sekcją rytmiczną. Zespół charakteryzuje również mocny wokal i bezkompromisowe teksty. W muzyce Twist Off można znaleźć zarówno energetyczne utwory, jak i wolne skłaniające do refleksji.  
Twist Off

Twist Off

  Kraków Street Band to formacja, która staje się nową muzyczną wizytówką Krakowa dla przybyszy z kraju i zagranicy. Dziewięciu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, zbiera się w słoneczne dni, by występować na krakowskim Rynku. Muzycy wręcz kipią pozytywną energią i każdy widzi, że ich główną motywacją jest radość wspólnego grania. W pierwszej połowie 2013 roku zespół błyskawicznie zdobył popularność w całym kraju. Najpierw kampania crowdfundingowa na poczet sfinansowania debiutanckiego albumu zakończyła się zdobyciem 170 proc. planowanej kwoty, a następnie grupa dostała się do finału "Must Be The Music – Tylko muzyka". Tam zdobyła doskonałe opinie jury. Zespół reprezentował również Polskę na festiwalu Haizetara w kraju Basków - jednej z największych imprez poświęconych muzyce ulicznej na świecie. (kat)    
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *