• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Konkurs na plakat Gombrowiczowski. Najlepszy będzie towarzyszył festiwalowi

3 grudnia 2019

Michała Bator wygrał zamknięty konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski ogłoszony przez Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu przy wsparciu Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Muzeum Plakatu w Wilanowie. Laureat otrzyma 6 tys. zł.

 

1 miejsce Michał Batory

 

Drugie miejsce (4 tys.zł ) przypadło w udziale Justynie Czerniakowskiej, a trzecie (3 tys.zł) Annie Wieluńskiej.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wybitni artyści: Justyna Czerniakowska, Małgorzata Gurowska, Anna Wieluńska, Agnieszka Ziemiszewska, Julia Zuzina, Michał Batory, Sławomir Kosmynka, Mateusz Machalski, Paweł Ryżko, Aleksander Walijewski.

Jury obradowało w składzie: Małgorzata Potocka (dyrektor Teatru Powszechnego  w Radomiu), Mariusz Knorowski (kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie), Tomasz Tyczyński (kurator Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli), Wojciech Leder (artysta malarz, profesor ASP w Łodzi),  oceniło prace i przyznało następujące nagrody:

Wyróżnione plakaty zostaną zaprezentowane w Radomiu w dniu inauguracji XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, a także na pokonkursowych wystawach w różnych galeriach w Polsce.

Teatr Powszechny w Radomiu od 1993 r. jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego – jednego z najważniejszych polskich festiwali teatralnych, który jest realizowany w cyklu dwuletnim. Jest to impreza, która od początku swojego istnienia ma charakter interdyscyplinarny, łączący teatr, naukę, krytykę, sztuki plastyczne, muzykę, film. Pomiędzy kolejnymi edycjami Festiwalu Gombrowiczowskiego,  w różnych formach analizujemy dzieła pisarza, mi. in.  poprzez wystawy, warsztaty teatralne, spotkania z twórcami literatury. W tym roku rozpoczął stały konkurs na plakat gombrowiczowski, który będzie promował Festiwal.

Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski  realizowany jest w ramach zadania XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski.

kat

Fot. Materiały prasowe/Teatr Powszechny w radomiu

Tags

Dodaj komentarz