Kontrabanda pełną parą

23 sierpnia 2007
Handlarze nielegalnym alkoholem i papierosami  pod okiem policji. W ostatnich dniach zatrzymano trzy osoby trudniące się sprzedażą produktów bez polskich znaków akcyzy.  Papierosy z przemytu


Funkcjonariusze z Wierzbicy przeszukali jedno z mieszkań przy ul. Krasickiego w Wierzbicy. - Znaleziono i zabezpieczono w nim: 60 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej (akcyza ukraińska), 39 szklanych butelek różnej pojemności z bezbarwnym płynem o zapachu alkoholu i 10 plastikowych jednolitrowych butelek również z bezbarwnym płynem o podobnym zapachu, a także 43 zakrętki do butelek – informuje rzecznik radomskiej KMP Rafał Jeżak. Mężczyznę po przesłuchaniu zwolniono do domu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja z Wierzbicy.

Z kolei radomscy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który w swoim domu przy ul. Górnej przechwowywał 5400 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W ręce policji wpadła także 49-letnia mieszkana Radomia. W jej mnieszkaniu przy ul. 25 Czerwca funkcjonariusze zabezpieczyli 11,7 litra bezbarwnego płynu o zapachu alkoholu. Kobiętę i mężczyznę po przesłuchaniu zwolniono do domów. Radomskie komisariatuy prowadzą śledztwo w ich sprawach.