Konwencja radomska tylko z nazwy

30 czerwca 2007

- Jesteśmy obiektem ciągłego ataku, na który jednak nie będziemy w ten sam sposób odpowiadać, bo nie mamy szans z tymi panami w chamstwie, agresji i knajactwie. Są też lepsi w kłamstwie. Nasi oponenci w tym królują - przekonywał Jarosław Kaczyński podczas samorządowej konwencja PiS w Radomiu. Radomianie na próżno czekali na lokalne akcenty wystąpienia premiera.Jarosław KaczyńskiW hali MOSiR przy ul. Narutowicza słuchało premiera - i często gromko go oklaskiwało - kilkaset osób - członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy na konwencję samorządową zjechali z całej Polski.

Poza częścią dotycząca bieżących spraw kraju wystąpienie Kaczyńskiego dotyczyło także roli samorządów. - Kontakty z ludźmi na poziomie lokalnym i dobre działanie samorządów są niezbędne do spełnienia celu Prawa i Sprawiedliwości, jakim jest walka ze złem - powiedział Jak podkreślił, ten sukces jest ważny dla partii, bo każda wielka formacja musi się zakorzenić w życiu publicznym, także w życiu lokalnym. - To zakorzenienie będzie możliwe tylko dzięki waszym działaniom - zwrócił się do działaczy PiS. Premier dodał, że trzeba budować kontaktów ze zwykłymi ludźmi. Mają one służyć: "do walki ze złem i niesprawiedliwością".right

Problemy Radomia zaprezentował prezydent Andrzej Kosztwoniak. Mówił m.in. o planach budowy lotniska na Sadkowie, o zabiegach miasta, by pozyskać od MON-u tereny pod przyszły port. - Proszę pana premiera o wsparcie naszych działań. PiS-owski samorząd liczy na rząd z PiS-u - apelował. right

Kosztowniak nie odniósł sie jednak do ostatniej decyzji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, które nie umieściło radomskiego lotniska na liście inwestycji dofinansowywanych z budżetu państwa. Na próżno także czekano - zwłaszcza dziennikarze - na potwierdzenie nieoficjalnej informacji, że Sadków dostanie pieniądze, ale z rezerwy celowej. Taką dobrą nowinę miał premier przywieźć do Radomia. - To jest krajowa konwencja partyjna dotycząca samorządów, przyjechali tu ludzie z całego kraju. Trudno, byśmy rozmawiali o sprawach radomskich - komentuje szef PiS w Radomiu Dariusz Wójcik.

Konwencja PiS obradowała w sąsiedztwie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Protestujący lekarze i pielęgniarki wyszli na ul. Narutowicza, by zamanifestować. Rozmawiała z nimi tylko posłanka Marzena Wróbel.