„Kopernik” z nowym boiskiem

11 października 2015

Uczniowie i nauczyciele „Kopernika” mają wreszcie wielofunkcyjne boisko. Powstało w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Inwestycja kosztowała nieco ponad 334 tys. zł.

  111015boisko   - To co widzimy, to wynik ciężkiej pracy i wielkiej determinacji z jaką przystąpiliście do realizacji tego projektu. Budżet obywatelski jest dla mnie bardzo ważny i cieszę się, że nasze aspiracje mogły się spotkać – mówił podczas uroczystego otwarcia boiska prezydent Radosław Witkowski.

Boisko przy I LO ma nawierzchnię poliuretanową o wymiarach 16 x 32 m i jest przeznaczone do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa. Znajduje się tu także bieżnia dwutorowa o długości 60 m. Wykonawca zamontował także piłkochwyty, przygotował skocznię do skoku w dal oraz zagospodarował otoczenie.

– To był dosyć trudny projekt. Budowa musiała zostać poprzedzona badaniami archeologicznymi, które wcześniej nie były planowane. Wszystko się jednak udało m.in. dzięki dobrej współpracy ze spółką Rewitalizacja oraz konserwatorem zabytków – przypomniał wiceprezydent Konrad Frysztak.

Dyrektor szkoły Agnieszka Ścieglińska podkreśliła z kolei, że boisko powstało z inicjatywy samych uczniów. - To szkolny samorząd wystąpił z pomysłem złożenia wniosku do budżetu obywatelskiego, który jest wspaniała inicjatywą. Dzięki temu mamy boisko, które będzie służyć nie tylko naszej młodzieży,  ale także wszystkim zainteresowanym mieszkańcom – zapewniła dyrektor I LO.

Projekt „Chcemy Orlika dla Kopernika” w głosowaniu na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego zdobył  ponad 16,5 tys. punktów. Zagłosowało na niego 3 tys. 490 osób.

(k.woj.)

Tags