• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. 19 osób zarażonych w szpitalu na Józefowie. Trwa ewakuacja interny

25 marca 2020

Niedobre wieści ze szpitala na Józefowie. Zarażonych koronawirusem jest tam już 19 osób, w tym trzech lekarzy. Trwa ewakuacja oddziału wewnętrznego I, który został zamknięty przez sanepid jeszcze w ubiegłym tygodniu, ale gdzie nadal przebywali pacjenci.

 

P1240848

 

O sześciu osobach zarażonych, w tym trzech lekarzach interny, było wiadomo wczoraj. Dzisiaj doszli kolejni – to 10 pacjentów i trzy pielęgniarki.

Zarząd szpitala nie łączy zakażeń z pierwszym potwierdzonym przypadkiem na Józefowie, czyli lekarzem, który powiadomił placówkę przez telefon, że czuje się źle. Leczy się w Warszawie, gdzie mieszka (jeśli i jego doliczymy do ogółu zarażonych, będzie to już 20 osób).

–  Bodaj w sobotę przyjęliśmy pacjenta, który był właściwie bez kontaktu. Ratowaliśmy mu życie. Okazało się, że ma koronawirusa – powiedział w Radiu dla Ciebie wiceprezes Mazowieckiego Szpitala specjalistycznego Krzysztof Zając.

Kierownictwo szpitala ustala miejsca, do których trafią zarażeni pacjenci. W grę wchodzi Radomski Szpital Specjalistyczny lub szpital MSWiA w Warszawie.

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz