• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. 20 zarażonych pacjentów w szpitalu przy Tochtermana

26 marca 2020

20 osób z potwierdzeniem zarażenia koronawirusem przebywa w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana. 16 pacjentów oczekuje tu na wyniki przeprowadzonych testów – poinformowała rano rzeczniczka RSS Elżbieta Cieślak. Oznacza to, że od wczoraj przybyło sześciu zakażonych pacjentów.

 

P1110198

 

Wczoraj swoje dane dotyczące zarażeniem Covid-19 podał Mazowiecki Szpital Specjalistyczny. Łącznie zdiagnozowano tu 21 przypadków zarażenia koronawirusem – 5 lekarzy, 4 pielęgniarki, 10 pacjentów i dwie osoby z administracji. Szpital na Józefowie czeka na wyniki kolejnych próbek. Zdecydowano o ewakuacji pacjentów z oddziału wewnętrznego I, gdzie prawdopodobnie znajdowało się źródło zakażenia. Według zarządu MSS był nim pacjent przyjęty na internę 29 lutego. Ponieważ był nieprzytomny nie można było zrobić z nim wywiadu epidemiologicznego; okazało się że jest zarażony.

Oddział wewnętrzny I został najpierw zamknięty przez sanepid, a wczoraj ewakuowano z niego pacjentów. Zarażeni trafili m.in. do szpitala zakaźnego w Warszawie, zdrowi zostali wypisani do domu.

W całym regionie radomskim liczba osób zakażonych wzrosła wczoraj do 74.

bdb

Tags

Dodaj komentarz