• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Cała interna dla zarażonych. Jest już 45 pacjentów z COVID-19

3 kwietnia 2020

Oddział chorób wewnętrznych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w całości został przekształcony w oddział zakaźny. Decyzja była podyktowana wzrostem liczby hospitalizowanych osób z potwierdzonym zakażeniami koronawirusem – poinformował prezydent Radosław Witkowski.

 

tochtermana

 

Jak zapewnia na Facebooku prezydent Radomia, przekształcenie oddziału usprawni cały proces leczenia pacjentów.

– Dzisiaj w naszym szpitalu mamy 45 osób zarażonych koronawirusem – poinformowała nas rzeczniczka RSS Elżbieta Cieślak.

Przypomnijmy: dyrekcja RSS, przy wsparciu Radosława Witkowskiego wystąpiła z wnioskiem do wojewody mazowieckiego o przekształcenie całego szpitala w szpital jednoimienny o profilu zakaźnym. „Czekamy teraz na decyzję wojewody. Jednocześnie ze szpitala na Józefowie otrzymujemy informacje, że trwają tam bardzo intensywne przygotowania, by jak najszybciej przywrócić normalną pracę na oddziale chorób wewnętrznych” – dodaje prezydent.

Jak już pisaliśmy, nie tylko z powodu bardzo dużej liczby (do wczoraj było to 115 przypadków) zarażeń, obie interny w szpitalu na Józefowie są nieczynne. W placówce brakuje personelu medycznego (jest albo na kwarantannie, albo na zwolnieniach lekarskich). Łącznie do pracy nie przychodzi około 500 osób, przez co nie można zapewnić opieki pacjentom. MSS zaapelował o pomoc, do tych którzy mogliby wesprzeć placówkę w ramach wolontariatu. – Chodzi o przenoszenie paczek od rodzin dla pacjentów, karmienie chorych, drobne prace – mówiła Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala.

Z danych radomskiego sanepidu (informacje z wczoraj, 2 kwietnia) w Radomiu i powiecie radomskim jest 124 osób zakażonych COVID-19, w tym w samym Radomiu 63. Tak duża liczba, to właśnie efekt sytuacji w szpitalu na Józefowie.

bdb

Tags

Dodaj komentarz