• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Infolinia dla pracodawców ubiegających się o dofinansowanie

9 kwietnia 2020

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie uruchomił specjalną infolinię – tel. 22 578 45 80 – dla przedsiębiorców z Mazowsza, którzy odnotowali spadek obrotów spowodowany epidemią koronawirusa.

 

telefon

 

Do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w WUP w Warszawie wpłynęły  już 502 wnioski o wartości około 181,6 mln zł na dofinansowanie wynagrodzeń dla przeszło 39 tys. zatrudnionych.

–  Wątpliwości, kto i na jakich zasadach może ubiegać się o dofinansowanie  jest ciągle bardzo dużo. Dlatego uruchomiliśmy specjalną infolinię, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Jest ona obsługiwana przez dziesięciu doradców i czterech prawników, którzy udzielają wyjaśnień dotyczących możliwości wsparcia – mówi Artur Pozorek, wicedyrektor WUP w Warszawie.

O dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z FGŚP mogą ubiegać się pracodawcy, którzy odnotowali spadek obrotów gospodarczych w następstwie epidemii koronawirusa. Dzięki środkom z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych pracodawca otrzyma dofinansowanie do wynagrodzenia w okresie przestoju do 1 tys. 533 zł, a jeśli obniżył wymiar czasu pracy – do 2 tys. 452 zł.

Szczegółowe informacje na stronie wupwarszawa.praca.gov.pl

kat

Tags

Dodaj komentarz