• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Jakie wydarzenia odwołali organizatorzy?

11 marca 2020

Zagrożenie koronawirusem pokrzyżowało wielu instytucjom plany organizowania spektakli, koncertów, spotkań, wystaw. Wszystkie – zgodnie z zaleceniami rządu, bądź władz lokalnych – zostały odwołane albo przesunięte na terminy po 25 marca.

 

P1240877

 

Od jutra, 12 marca nie będą się obywały m.in. spektakle w Teatrze Powszechnym i koncerty Radomskiej Orkiestry Kameralne, w tym także te organizowane przez agencje zewnętrzne w sali ROK. Zamknięta będzie Miejska Biblioteka Publiczna, która odwołała też wydarzenia planowane w ramach Radomskiej Wiosny Literackiej. Dom Kultury Borki przesunął na wrzesień turniej formacji tanecznych, a MOK Amfiteatr odwołał wydarzenia w swoich siedzibach przy ul. Parkowej i Śniadeckich (spotkanie z cyklu „Halo, Ziemia!”).

Szereg planowanych imprez nie odbędzie się w Łaźni. To koncert jazzowo-rozrywkowy „Przedwiośnie z Klaudią Kowalik” (13 marca), Smykofonia na Mazowszu (15 marca), Prezentacja otwarta z cyklu „Cyfrowa ciemnia” Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego (17 marca), występ chóru „Jedynka” (18 marca).

Zamyka się także (do odwołania) Muzeum Wsi Radomskiej i MCSW Elektrownia (nie odbędzie się w piątek, 13 marca, koncert koncert zespołu Alameda5).

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli odwołuje zapowiadane na najbliższą niedzielę, 15 marca, spotkanie z Justyną Bargielską, a także zamyka dla zwiedzających ekspozycję.

Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum odwołuje marcowe spotkanie „Rozmowy o… trzech kobietach”, które miało odbyć się 19 marca.

Jak poinformowało kino Helios, dystrybutor przesuniął datę premiery filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, dlatego nie odbędzie się piątkowy Maraton Horrorów.

Tags

Dodaj komentarz