• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Kolejni zarażeni na Józefowie. Szpital chce zamknąć trzy oddziały

3 kwietnia 2020

Kolejnych 20 osób z dodatnimi wynikami na obecność koronawirusa ma szpital na Józefowie. To członkowie personelu medycznego i pacjenci. Pobrano kolejne próbki do badań. Placówka przygotowuje doraźny oddział, na którym będą hospitalizowani pacjenci z dodatnimi wynikami testów.

 

P1240857

 

Łącznie z wcześniejszymi przypadkami, w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym potwierdzono obecność patogenu u 135 osób: lekarzy, pielęgniarek, pracowników administracji. Szpital zatrudnia około 1400 osób. Na zwolnieniach lekarskich, opiece nad małoletnim dzieckiem lub na kwarantannie przebywa ponad 500 pracowników. Na wszystkich oddziałach są braki kadrowe.

– W tej chwili organizujemy doraźny oddział, na którym będą hospitalizowani pacjenci z dodatnimi wynikami testów. Do jego stworzenia zmusiła nas sytuacja, bo szpitale zakaźne nie przyjmują pacjentów. Jednak chcemy podkreślić, że szpital na radomskim Józefowie nie przyjmuje i nie będzie przyjmować pacjentów z dodatnimi wynikami testów na obecność koronawirusa. Ten tymczasowy oddział będzie służył do hospitalizowania pacjentów, którzy zostali przyjęci do naszego szpitala wcześniej – zastrzega rzeczniczka MSS Karolina Gajewska.

Szpital wnioskuje o zamknięcie trzech oddziałów

Placówka nadal potrzebuje środków ochrony osobistej. – Dzienne zapotrzebowanie na maseczki dla naszego szpitala możemy liczyć w setkach. Tylu, ilu jest pracowników medycznych w szpitalu, tyle potrzeba maseczek, w szczególności tych z filtrem FFP3 lub FFP2. Ciągle potrzebujemy także fartuchów, kombinezonów, gogli, płynów do dezynfekcji czy rękawiczek – wymienia rzeczniczka. Zapewnia, że szpital stara się o jakiekolwiek dostawy środków ochrony osobistej „skądkolwiek”. –  Podejmujemy każde działania, których celem jest zabezpieczenie naszego personelu. Nie jest nam łatwo, ponieważ nie jesteśmy szpitalem zakaźnym. A, jak wiadomo, borykamy się z problemem zakażeń wśród naszego personelu i pacjentów – wyjaśnia Gajewska. Zapewnia, że w tej chwili nie ma żadnych decyzji związanych z planami zamknięcia szpitala. – Nie jest to również rozważane. Niemniej jednak wnioskowaliśmy do sanepidu o zamknięcie oddziałów: wewnętrznego II, neurologii i rehabilitacji – czekamy na odpowiedź – przyznaje Karolina Gajewska.

Przypomnijmy: decyzją sanepidu zamknięty jest oddział wewnętrzny I, gdzie wykryto pierwsze zarażenia koronawirusem.

bdb

Tags

Dodaj komentarz