• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Kultura znowu się zamyka: odwołane spektakle, koncerty

5 listopada 2020

Zwiększona liczba zakażeń koronawirusem i wprowadzone przez rząd obostrzenia spowodowały, ze instytucje i placówki kultury odwołują zaplanowane na najbliższe dni spektakle, koncerty, itp. Tak robi Teatr Powszechny, Radomska Orkiestra Kameralna, Resursa, Amfiteatr. Część wydarzeń będzie dostępna w internecie.

 

Teatr zamyka się. Spektakle dostępne online

 

"Drodzy Widzowie, w związku z wprowadzeniem w całym kraju dodatkowych obostrzeń i zamknięciem  instytucji kultury dla publiczności, informujemy, że odwołane zostają wszystkie spektakle do 29.11.2020" - poinformował "Powszechny". Natomiast zaplanowana na sobotę, 7 listopada debata literacka z udziałem pisarzy młodego pokolenia odbędzie się bez udziału publiczności.

Debata będzie złożona z dwóch części. Pierwszą poprowadzi Małgorzata Semil – tłumaczka i krytyczka teatralna. Drugą część poprowadzi Michał Pabian - dramaturg, twórca adaptacji teatralnych. W dyskusji weźmie udział plejada, docenianych ogólnopolskimi nagrodami, twórców młodego pokolenia: Olga Hund, Joanna Gierak-Onoszko, Grzegorz Bogdał, Ziemowit Szczerek, Zyta Rudzka, Dominika Słowik, Jakub Kornhauser, Anna Cieplak., Jarosław Skurzyński. - Zapraszamy również na nasz kanał You Tube, gdzie cały czas dostępny jest serial teatralny, czyli sceny miłosne z wybitnych dzieł literatury, odegrane przez aktorów naszego teatru. A także zapisy wideo naszych spektakli - zachęca Daniel Adamczyk z Teatru Powszechnego.

Koncert ROK w przyszłym roku, Aga Zarian nie na żywo

- Niestety wczorajsze decyzje rządu zmuszają nas do zaprzestania działalności na żywo. W związku z kolejnymi obostrzeniami zmuszeni jesteśmy do przełożenia koncertów "Pejzaż polski" zaplanowanych na 6 i 7 listopada na przyszły rok. Mamy nadzieję, że niedługo znów spotkamy się na koncertach. A póki co zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/RADORKAM ), gdzie już niedługo umieścimy kilka muzycznych niespodzianek. Nasi muzycy już nad tym pracują - zapewnia Agnieszka Stanicka z biura koncertowego Radomskiej Orkiestry Kameralnej. "Z przykrością informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną odwołana zostaje premiera spektaklu Teatru Poszukiwań, zaplanowana na 6 listopada oraz najbliższe Retrospotkanie, które miało się odbyć 10 listopada" - zawiadamia Resursa.

MOK "Amfiteatr" odwołał natomiast sobotni koncert Sergiusza Cyngota. i niedzielne "Wkręć się w muzykowanie. Aladyn" dla dzieci. - Jeśli chodzi o koncert Agi Zaryan zaplanowany na 23 października- dziś zdeydujemy, czy odbędzie się online. Na pewno artystka nie wystąpi na żywo dla publiczności - wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska z Amfiteatru.

Przypomnijmy: od soboty będą też zamknięte kina.

bdb, kat

Tags