• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Lekarze ze szpitala na Józefowie z podejrzeniem zarażenia

24 marca 2020

Trzej lekarze ze szpitala na Józefowie z podejrzeniem zarażenia koronowirusem. Zostali już odsunięci od pracy. Zgodnie z decyzją sanepidu przebywają na domowej kwarantannie. Zarząd placówki czeka na pisemne potwierdzenie wyników testów. Wtedy też możemy spodziewać się oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

 

P1240848

 

Oddział wewnętrzny, na którym lekarze pracowali, został już zamknięty przez sanepid w ubiegłym tygodniu. Ale cały czas są na nim zarówno pacjenci, jak i personel medyczny. W sumie to około 40 osób.

– Odział jest zablokowany, w izolacji. Czekamy na wyniki, próbki zostały pobrane wczoraj od wszystkich – powiedział w rozmowie z Radiem dla Ciebie Krzysztof Zając, wiceprezes lecznicy.

W sumie pobrano około 50 nowych wymazów do testów pod kątem koronowirusa.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu okazało się, że zarażony koronawirusem jest jeden z lekarzy pracujących w Mazowieckim Szpitalu Specjalistyczny. Leczy się w Warszawie, gdzie mieszka. Szpital na Józefowie zapewniał, że nie miał kontaktu z pacjentami.

Po ujawnieniu zarażenia u lekarza pobrano do zbadania ponad 30 próbek od personelu lecznicy. Dały negatywny wynik.

Rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska poinformowała nas, że być może zarząd placówki wyda dzisiaj oficjalny komunikat dotyczący kolejnych wyników badań.

bdb

Tags

Dodaj komentarz