• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Liczba zarażonych w szpitalu na Józefowie zbliża się do 200!

6 kwietnia 2020

Do 182 wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na radomskim Józefowie. Ogniska chorobowe pojawiły się na kolejnych oddziałach: onkologicznym i chirurgicznym. W placówce przebywa kilkudziesięciu pacjentów zarażonych COVID-19.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

 

– Mamy już zarazone 102 osoby wśród personelu medycznego i 80 pacjentów. Na bieżąco pobieramy próbki do badań od kolejnych osób. Od kiedy marszałek zakupił testy i podpisał umowę z firmą, która bada materiał, wyniki są szybko, po 14 godzinach – mówi wiceprezes MSS Łukasz Skrzeczyński.

Szpital na Józefowie nadal boryka się z brakiem środków ochrony osobistej dla personelu. – Ogromnie jesteśmy wdzięczni i dziękujemy za to wszystko, co do tej pory otrzymaliśmy od mieszkańców i firm, zwłaszcza w pierwszej fazie naszych zmagań. Bardzo nam to pomogło. Ale teraz mamy poważniejszą sytuację i potrzebujemy profesjonalnych maseczek z filtrami, potrzebujemy profesjonalnych kombinezonów. I choćby nie wiem jak nasi darczyńcy się starali, nie są w stanie własnym sumptem ich uszyć, czy zorganizować, kupić w sklepie, czy w internecie. Bo tego po prostu nie ma – podkreśla prezes Skrzeczyński. Jego zdaniem trzeba uruchomić rezerwy strategiczne. – O ile takowe są, bo my tego nie czujemy – zapewnia Łukasz Skrzeczyński.

Wkrótce więcej wiadomości o sytuacji w szpitalu na Józefowie w dłuższej rozmowie z wiceprezesem MSS w Radomiu.

bdb

Tags

Dodaj komentarz