• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Medyków wspierają także radomscy sportowcy

14 kwietnia 2020

Szyjemy maseczki, produkujemy przyłbice, dostarczamy medykom posiłki. Tak radomianie wspierają pracowników szpitali, pogotowia ratunkowego w walce z koronawirusem. Zbieramy także pieniądze. Do tej akcji włączyli się również radomscy sportowcy.

 

 

Przedstawicele wielu klubów i wielu dyscyplin przekazali pamiątki, które zostaną zlicytowane, a pieniądze trafią na sfinansowanie niezbędnych zakupów dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. – Dziękuję wszystkim darczyńcom za przekazane przedmioty i zachęcam do ich nabywania. To kolejny przykład jak mocno potrafimy się jednoczyć w tych trudnych chwilach. Praktycznie na każdym kroku widać ogromne społeczne zaangażowanie w walkę z epidemią – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Uczestnicy licytacji będą mogli zdobyć m.in. koszulkę meczową Radomiaka z podpisami zawodników, piłkę z podpisami siatkarzy Cerrad Enei Czarnych Radom, złoty medal za Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U-23 w sezonie 2016/2017 wywalczone przez siatkarzy RCS, statuetkę MVP Agaty Witkowskiej z E. Leclerc Radomki Radom, reprezentacyjną koszulkę radomskiego szczypiornisty Patryka Iskry, koszulkę Michała Żeromińskiego z autografem pięściarza i wiele innych cennych dla każdego kibica gadżetów. Dochód z licytacji w całości trafi na specjalne konto, na które można także wpłacać dobrowolne datki na zakup wyposażenia dla szpitala i pogotowia.

Licytować można tutaj

Źródło: UM Radom, fot. Materiały prasowe/UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz