• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Można wpłacać dobrowolne datki na szpital i pogotowie

26 marca 2020

Chcesz – ty, albo twoja firma – pomóc w walce z koronawirusem? Jest taka szansa, bo urząd miejski uruchomił specjalny rachunek bankowy, na który można wpłacać dobrowolne datki. Możemy także pomagać na inne sposoby, np. zamawiając dania na wynos z radomskich restauracji lub dołączyć do szeregu innych inicjatyw.

 

290916karetka

 

 

„Zgłasza się do nas wiele firm i osób prywatnych, które w tej trudnej sytuacji chcą wesprzeć nasz szpital i pogotowie. Dlatego wydzieliliśmy rachunek, na który ludzie dobrej woli mogą dokonywać wpłat. Zebrane pieniądze trafią do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Zostaną przeznaczone na zakup materiałów i sprzętu potrzebnego w walce z epidemią. Wpłat można dokonywać na rachunek: 14 1240 3259 1111 0010 2583 6614” – napisał na Facebooku prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy: prezydent zdecydował również, że 1 mln zł, które miało być przeznaczone na uruchomienie w tym roku roweru miejskiego, pójdzie na dopłaty do wynagrodzeń pracowników miejskiego szpitala i pogotowia ratunkowego. Magistrat uruchomił także szereg ulg dla małych firm i przedsiębiorstw, które mają pozwolić na przetrwanie trudnego okresu epidemii.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz