• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Na Józefowie sytuacja opanowana, przy Tochtermana zarażona położna

20 kwietnia 2020

Sytuacja jest opanowana – zapewnia Mazowiecki Szpital Specjalistyczny informując, że obecnie w placówce nie ma żadnych przypadków zakażeń koronawiusem. Na Tochtermana potwierdzono jeden u położnej.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

– Nikt z personelu medycznego i z pacjentów, w których wcześniej stwierdzono obecność SARS-CoV-2 nie przebywa w szpitalu – zapewnia rzeczniczka MSS, Karolina Gajewska.

Przypomnijmy: łącznie w szpitalu na Józefowie wykryto ponad 200 przypadków zakażeń, w połowie dotyczyły one personelu medycznego.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym potwierdzono kolejne zarażenie. – Dzisiaj spłynęły do nas kolejne wyniki testów wykonanych w związku z ustalonym dotychczas ogniskiem zakażenia. Wynik jednej osoby jest dodatni. Zakażenie zostało potwierdzone u przebywającej na kwarantannie położnej – informuje Elżbieta Cieślak, rzeczniczka RSS.

Przypomnijmy: do tej pory w szpitalu na Józefowie zdiagnozowano COVID-19 u 15 osób z personelu medycznego.  – Każdego dnia szpital wykonuje ponad 100 testów na obecność koronawirusa. Badaniom poddawany jest sukcesywnie personel całego szpitala. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu możliwa będzie skuteczna walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – zaznacza rzeczniczka RSS.

W placówce przy Tochtermana, która jest w całości szpitalem jednoimiennym przebywa 74 pacjentów zakażonych koroanawirusem.

bdb

Tags

Dodaj komentarz