Koronawirus. Na szczepienia można już zapisywać dzieci w wieku 5-11 lat

6 grudnia 2021

Na szczepienia przeciwko COVID-19 można już zapisywać dzieci w wieku 5-11 lat, natomiast osoby powyżej 50. roku życia już teraz mogą przyjąć dawkę przypominającą. Do 24 grudnia wszyscy, którzy mają wystawione e-skierowanie, mogą zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji – przypominają służby prasowe wojewody mazowieckiego. 

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

W województwie mazowieckim działa 1 199 punktów szczepień, a w pełni zaszczepionych (stan na 5  rudnia) jest 2 841 961 osób. - Obecnie do szpitali trafiają w zdecydowanej większości niezaszczepieni, część z nich walczy o życie pod respiratorem. Z biegiem czasu zmienia się przedział wiekowy hospitalizowanych osób. Widzimy, że choroba dotyka nie tylko osoby starsze, ale także młode. Szczególnie niepokoi, że wśród pacjentów hospitalizowanych znajdują się kobiety w ciąży oraz tuż po urodzeniu, u których występuje ciężki przebieg choroby - wyjaśnia Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki.

Wojewoda ponownie apeluje do niezaszczepionych, aby przyjęły szczepionkę i chroniły osoby z grup najbardziej narażonych na zakażenie. - To wyraz odpowiedzialności i troski za zdrowie i życie nasze oraz naszych bliskich. Jeśli znamy wokół nas osoby niezaszczepione, namawiajmy je, aby się zaszczepiły. Szczepienie jest bezpieczne, wszystkie dopuszczone do użytku preparaty zostały przebadane - zapewnia. Zachęca także do przyjęcia trzeciej, przypominającej dawki szczepionki, która pozwoli na wzmocnienie odporności. - Szczepienia przynoszą efekty - chronią przed chorobą lub łagodzą jej przebieg, zapobiegają powikłaniom, a czasem nawet śmierci - przypomina Konstanty Radziwiłł.

Informacje o najbliższym punkcie szczepień oraz o rejestracji na szczepienia uzyskać można pod bezpłatną infolinią 989 lub na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

kat

 

 

Tags