Koronawirus. Od 2 listopada w szpitalu tymczasowym będzie 100 miejsc

22 października 2021

Od 2 listopada szpital tymczasowy w Radomiu będzie działać w pełnym zakresie. Na pacjentów będą czekać miejsca zarówno w budynku od strony Narutowicza, jak i w gmachu głównym, gdzie znajdują się stanowiska respiratorowe.

 

 

Decyzję, by w szpitalu tymczasowym w Radomiu przygotowano większą ilość łóżek dla chorych na COVId-19 podjął wojewoda mazowiecki. - Uruchomimy kolejny moduł, co oznacza, ze w szpitalu tymczasowym zapewnionych zostanie w sumie 100 miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirsuem, w tym 80 tzw. łóżek zwykłych i 20 respiratorowych - informuje Elżbieta Cieślak, rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Wczoraj w szpitalu tymczasowym było 47 pacjentów, w części OIOM - 10, w oddziale obserwacyjno-zakaźnym - 21, na chirurgii ogólnej - 24, neurologii - 4na internie 1.

- W szpitalu jest zapewniony odpowiednie wyposażenie medyczne oraz opieka medyczna - podkreśla rzeczniczka. Dodaje, ze obecnie w szpitalu tymczasowym jest zapewnionych 56 miejsc dla chorych na COVID-19, w tym 10 miejsc respiratorowych.

bdb

Tags