• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Cztery kolejne zakażenia w szpitalu na Józefowie

29 maja 2020

Cztery nowe zakażenia koronawirusem pojawiły się w szpitalu na Józefowie. To kolejne po dłuższej przerwie przypadki, które potwierdzono w placówce. Dodatnie wyniki testów są – po połowie – zarówno wśród pacjentów, jak i wśród personelu.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Przypomnijmy: we wtorek szpital poinformował o 22 przypadkach – u 17 pacjentów i 5 osób z personelu oddziałów neurologii oraz neurochirurgii. – Jednak nikogo z tych osób nie ma w naszym szpitalu, ponieważ chorzy zostali już przetransportowani do szpitala jednoimiennego w Radomiu, a personel przebywa w izolacji. – zapewniała rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Karolina Gajewska.

Rzeczniczka dementuje także informacje, „które pojawiły się w przestrzeni publicznej”, mówiące o tym, że kardiologia MSS nie przyjmuje nowych pacjentów. – Ta informacja jest nieprawdziwa i wzbudza niepotrzebny niepokój wśród pacjentów. Przestrzegamy przed takimi niesprawdzonymi i nierzetelnymi wiadomościami – podkreśla Gajewska.

Natomiast od początku epidemii nie działa rehabilitacja i reumatologia. – Powrót personelu spowoduje uruchomienie tych oddziałów. Natomiast wstrzymane są przyjęcia nowych pacjentów na oddziale neurologii i oddziale neurochirurgii.

bdb

Tags

Dodaj komentarz