• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Ponad 100 zakażeń w szpitalu w Krychnowicach

20 listopada 2020

Wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pacjentów szpitala w Krychnowicach. Badania na obecność SARS -Cov-2 potwierdziły obecność patogenu u 112 osób. Najpoważniejsza sytuacja jest w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

 

fot. archiwum

 

Jak informuje Marta Milewska, rzeczniczka marszałka województwa mazowieckiego (samorząd Mazowsza jest organem założycielskim szpitala), w ZOL na odcinku kobiecym choruje 88 pacjentek, a na męskim i tyle samo na oddziale psychosomatycznym. Poza tym na oddziale psychiatrycznym zdiagnozowano trzech pacjentów.

Problemy szpitala pogłębiają braki kadrowe. W pracy jest dzisiaj nieobecnych ośmiu lekarzy (zwolnienie lekarskie 5, izolacja 2, kwarantanna) oraz 33  pielęgniarki (zwolnienie lekarskie 19, izolacja 13, kwarantanna 1).

- Z powodu ognisk epidemicznych wywołanych COVID-19 nie ma przyjęć planowych na oddziały psychiatryczne P-1, P-2, P-3, P-4, P-5 oraz ZOL i oddział psychosomatyczny. Pacjenci na oddziały psychiatryczne przyjmowani są jedynie w stanie zagrożenia życia. Wykonywane są czynności mające na celu likwidację ognisk epidemicznych - informuje Milewska.

kat, bdb

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *