• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Ponad 90 nowych zarażeń w szpitalu na Józefowie!

1 kwietnia 2020

92 nowe osoby – to aktualne dane dotyczące liczby zarażonych koronawirusem w szpitalu na Józefowie. Łącznie ze zdiagnozowanymi wcześniej, od początku trwania epidemii, liczba ta wynosi 115. – Ne ukrywamy żadnych informacji o sytuacji naszej placówki – zapewnia jej rzeczniczka i apeluje, by do pomocy zgłaszali się wolontariusze.

 

P1240871

 

Jak już pisaliśmy, najtrudniejsza sytuacja jest na oddziałach: wewnętrznym II, neurologii, rehabilitacji. Tam nie przyjmowani są już nowi pacjenci. Pozostałe oddziały funkcjonują, ale ze zdziesiątkowaną kadrą lekarską i pielęgniarską. Obecnie na zwolnieniach lekarskich i kwarantannach przebywa około 500 osób.

Przed południem prezes MSS Tomasz Skóra w rozmowie z Radiem dla Ciebie poinformował, że wśród zakażonych są pacjenci z II oddziału wewnętrznego, neurologii i rehabilitacji oraz lekarze.

– O bieżącej sytuacji szpitala poinformowaliśmy już wojewodę mazowieckiego, prosząc w trybie pilnym o wsparcie kadrowe i rzeczowe. Wysłaliśmy również stosowne pisma do sanepidu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Na razie czekamy na odzew – wyjaśnia rzeczniczka MSS w Radomiu Karolina Gajewska.

Pacjenci: do domu, na Tochtermana i …? 

Mamy bardzo duży problem z przekazywaniem pacjentów do odpowiednich miejsc. Część chorych z dodatnimi wynikami testów jest już relokowana do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz do szpitala w Kozienicach. Szpital MSWiA w Warszawie już nie przyjmuje pacjentów – tłumaczy Gajewska. Jak dodaje, w przypadku pozostałych pacjentów zarząd szpitala podjął decyzję o wypisywaniu ich ze szpitala. – Oczywiście jeśli ich stan zdrowia nie wymaga dalszego leczenia w warunkach szpitalnych. W planach jest również łączenie oddziałów – dodaje rzeczniczka. Wyjaśnia, że jednak jeśli ktoś potrzebuje pomocy medycznej, np. przy ostrym bólu brzucha, to zgodnie z obecnymi procedurami, to trafi właśnie na Józefów.

Szpital w potrzebie, niczego nie ukrywa

Szpital nadal bardzo potrzebuje środków ochrony osobistej, w szczególności masek z filtrem FFP3 i FFP2, masek ochronnych, kombinezonów, fartuchów.

– Zwracamy się do państwa z ogromną prośbą – potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogą naszemu personelowi w opiece nad pacjentami, choćby w ich karmieniu, czy dostarczaniu im paczek przygotowanych przez rodziny. Zabezpieczymy wolontariuszy w środki ochrony osobistej – zapewnia Karolina Gajewska.

Chętnych do pomocy prosi o kontakt przez profil facebook’owy szpitala lub na maila: karolina.gajewska18@gmail.com.

– Pragniemy również wyjaśnić opinii publicznej, że nie ukrywamy żadnych informacji o sytuacji naszej placówki. Zgodnie z przyjętymi zasadami polityki informacyjnej, od poniedziałku do piątku informujemy o bieżącej sytuacji szpitala za pośrednictwem mediów. Aktualne komunikaty przesyłamy do przedstawicieli mediów lokalnych w wyżej wymienionych dniach około godz. 14 – informuje rzeczniczka MSS.

bdb

Tags

Dodaj komentarz