• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Prezydent Witkowski: Chcemy, by nasz szpital był wyłącznie zakaźnym

1 kwietnia 2020

Radomski Szpital Specjalistyczny wystąpił do wojewody z wnioskiem o przekształcenie go w jednoimienną placówkę o profilu zakaźnym – poinformował prezydent Radomia Radosław Witkowski. Sam poprosił wojewodę o wskazanie procedury, która pozwoli zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne wszystkim pacjentom wymagającym hospitalizacji.

 

P1110198

 

Jak już pisaliśmy, testy wykonane dotychczas u pacjentów i pracowników szpitala na radomskim Józefowie wskazały na zarażenie koronawirusem u 115 osób; przerażające dane o 93 przypadkach przyszły do placówki dzisiaj. Największy problem MSS ma z oddziałami wewnętrznymi i brakiem personelu.

„Już wczoraj, przed pojawieniem się tych fatalnych informacji, rozmawiałem z wojewodą mazowieckim. Radomski Szpital Specjalistyczny wystąpił do niego z wnioskiem o przekształcenie go w jednoimienny szpital o profilu zakaźnym. To pozwoliłoby zabezpieczyć wystarczającą liczbę łóżek dla napływających chorych oraz zapewnić wystarczającą liczbę lekarzy i pielęgniarek, by móc odpowiednio organizować leczenie i zapewnić prawidłową opiekę. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, gdy do zakażeń może dojść w szpitalu” – napisał prezydent Witkowski na Facebooku.

„Mam świadomość, że szpital przy ulicy Tochtermana nie jest w stanie przyjąć w obecnej sytuacji wszystkich pacjentów, których trzeba będzie przenieść z Józefowa. Dlatego wystosowałem pismo do wojewody z prośbą o wskazanie procedury mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkim pacjentom wymagającym natychmiastowego podjęcia lub kontynuacji leczenia szpitalnego. Mamy sytuację kryzysową i oczekuję od przedstawiciela rządu w województwie zdecydowanego działania i pomocy” – czytamy w poście prezydenta.

Przypomnijmy, że szpital przy Tochtermana przygotował się na przyjęcie większej liczby pacjentów;  dodatkowe miejsca dla tych chorych są w oddziałach: ginekologiczno-położniczym, wewnętrznym, dziecięcym oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz