• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Punkt drive-thru na terenie wojskowego ośrodka już działa

22 października 2020

Na terenie Wojskowego Ośrodka Sportowego przy ulicy Lubelskiej uruchomiono mobilny punkt badań wymazów na obecność koronawirusa. Za organizację miasteczka do poboru wymazów metodą drive-thru odpowiadają żołnierze 62. batalionu lekkiej piechoty z Radomia.

   

Żołnierze przeprowadzają badania wyłącznie osobom, które otrzymały wcześniej skierowanie od lekarza, a na miejscu zostanie potwierdzona ich tożsamość.

- Dziś w godzinach porannych przebadano już kilkanaście osób. Jest duże zainteresowanie wśród mieszkańców . Cieszę się, że w ten sposób możemy im pomóc - mówi ppłk Łukasz Baranowski, szef batalionu.

Pobieranie wymazów nie wymaga opuszczania samochodu przez osobę, od której jest pobrana próbka (metoda TEST&GO). Miasteczko składa się z pięciu punktów, które kolejno pokonuje auto: miejsca wyczekiwania, stref: ewidencji, poboru wymazów, wyczekiwania z wywiadem medycznym oraz  dekontaminacji. Pokonanie całej trasy zajmuje około 5 minut. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym.

Przypomnijmy, że stacjonarne punkty pobrań działają także w szpitalu na Józefowie (wejście od izby przyjęć), w Centrum Medycznym Corten Medic przy ul. Prażmowskiego 33a w godzinach 12- 18 oraz w placówce przy ul. Królewskiej 15a w godzinach 11-17.

kat

Fot. 6 MB WOT

 
Tags