Przedstawiciele saudyjskich sił zbrojnych w radomskiej Fabryce Broni. Interesowały ich szczególnie Groty

31 stycznia 2025

Delegacja Sił Zbrojnych Królestwa Arabii Saudyjskiej odwiedziła radomską Fabryka Broni. –  Była to okazja do zaprezentowania najnowocześniejszych technologii stosowanych w zakładzie oraz jego oferty produktowej – informuje „Łucznik”. W centrum zainteresowania gości z Bliskiego Wschodu były karabinki Grot.

 

fot. Fabryka Broni Radom

 

Goście FB mieli okazję obejrzeć nowoczesny park maszynowy, który w ostatnich latach został zbudowany w ramach rozwoju zdolności produkcyjnych i w odpowiedzi na rosnące zamówienia krajowe oraz eksportowe. Przedstawiciele saudyjskich sił zbrojnych zapoznali się z flagowymi produktami spółki. W centrum ich zainteresowania były karabinki z rodziny Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej Grot, które cieszą się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą.

- Ta wizyta to dla nas doskonała okazja, by zaprezentować nasze produkty i technologie partnerom z Królestwa Arabii Saudyjskiej. Nasza broń, w tym karabinki MSBS Grot, spełnia najwyższe standardy i odpowiada na potrzeby nowoczesnych sił zbrojnych – podkreśla Seweryn Figurski, prezes Fabryki Broni.

Współpraca z partnerami z Bliskiego Wschodu

Wizyta ta wpisuje się w szersze działania, mające na celu rozwój współpracy z partnerami z Bliskiego Wschodu. W listopadzie 2024 roku delegacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej, której częścią jest Fabryka Broni odwiedziła Królestwo Arabii Saudyjskiej, prowadząc rozmowy z przedstawicielami tamtejszego resortu obrony oraz Dowództwa Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej.

- Naszym celem jest budowanie relacji opartych na zaufaniu oraz najwyższych standardach jakości. Cieszymy się, że mieliśmy okazję zaprezentować nasze osiągnięcia i wymienić doświadczenia z tak cenionymi partnerami – mówi Daniel Wilk, członek zarządu „Łucznika”.„Łucznik”.

kat, bdb

Zdjęcia: Fabryka Broni Radom

 

Tags