• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Radom pożegnał zmarłego ratownika medycznego

20 maja 2020

Rodzina, koledzy z pogotowia, współpracownicy, przedstawiciele dyrekcji stacji i szpitala oraz władz miasta pożegnali dzisiaj ratownika medycznego, który zmarł na skutek zarażenia koronawirusem. W południe przez Radom przejechał kondukt pogrzebowy z urną z prochami 59-letniego pana Witolda.

 

snapshot

 

W kondukcie jechały też karetki, a część pracowników oddało hołd zmarłemu koledze włączając w swoich pojazdach stojących przed siedzibą pogotowia, a nie pełniących „ostrego” dyżuru, sygnały dźwiękowe. Podobnie było tuż po śmierci mężczyzny.

Ratownik z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zmarł 1 maja. Miał 20-letni staż zawodowy. O pozytywnym wyniku wykonanego mu testu dowiedział się w połowie kwietnia. 21 kwietnia trafił na oddział wewnętrzny szpitala przy ul. Tochtermana. Jego stan pogarszał się z dnia na dzień. Kilka dni później przetransportowano go do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie przegrał walkę z koronawirusem.

Ratownik z radomskiego pogotowia był druga ofiarą COVID-19 w regionie radomskim. Jako pierwszy zmarł 46-letni fizjoterapeuta ze szpitala na Józefowie, kolejną – pielęgniarka z Kozienic, która zmarła w drodze do szpitala w Warszawie.

bdb

Tags

Dodaj komentarz