Koronawirus. Sanepid i WOT otwierają kolejny punkt pobierania wymazów

30 listopada 2021

Kolejny punkt poboru wymazów w Radomiu rozpocznie działalność w czwartek, 1 grudnia na parkingu pod siedzibą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Okulickiego. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców Radomia oraz próba odciążenia dwóch innych punktów.  

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. WOT)

 

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie, a co za tym idzie wzrasta też zainteresowanie ilością pobieranych wymazów od osób skierowanych przez podmioty lecznicze, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej 1 grudnia uruchomią punkt wymazowy do badań wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Zostanie on zlokalizowany na parkingu PSSE przy ul.  Okulickiego 9D i będzie czynny w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9 do 14. Obsługiwać go będą pracownicy sanepidu oraz żołnierze 6MBOT.  

- Obecnie mamy coraz więcej zachorowań w regionie, dlatego żołnierze 6 MBOT jeszcze mocniej wesprą lokalną społeczność w walce z koronawirusem. Każdego dnia w zadania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się pandemii w całym rejonie naszego działania zaangażowanych jest ponad 50 żołnierzy – mówi płk Witold Bubak, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  

Z punktu będą mogły skorzystać osoby skierowane przez podmioty lecznicze, ale będzie również możliwość wykonania badań komercyjnych. – Każda osoba, która zgłosi się na wykonanie wymazu musi mieć ze sobą dowód tożsamości. Żeby wynik był jak najbardziej wiarygodny, dobrze jest – o ile to możliwe -  na około dwie godziny przed wymazem nie jeść, ani nie pić - radzi Lucyna Wiśniewska, dyrektor PSSE w Radomiu.

Pobrane wymazy zostaną przekazane do badań, które wykona Laboratorium PSSE w Radomiu.

Do tej pory wymazy do bezpłatnych testów w kierunku koronawirusa były pobierane w trzech miejscach. Punkt prowadzi Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie oraz dwa prywatne laboratoria przy ul. Prażmowskiego 17 i Batorego 24.

kat

Tags