• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Stabilizuje się sytuacja w szpitalu na Józefowie, nie ma zarażonych

19 kwietnia 2020

W szpitalu na Józefowie nie ma już chorych z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Placówka czeka jeszcze na wyniki pięciu osób. – Ich ponowne testy mają wyniki ujemne, ale żeby ostatecznie uznać tych pacjentów za ozdrowieńców, trzeba te testy powtórzyć.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

– Są oni na dobrej drodze do wyzdrowienia z zakażenia – zapewnia rzeczniczka MSS Karolina Gajewska.

Niestety, kolejnych 11 osób z personelu szpitala ma wyniki dodatnie na obecność koronawirusa – to dane z weekendu (18. i 19. kwietnia). – Część zakażeń pochodzi z wcześniej zlokalizowanego ogniska epidemiologicznego, jednak pojawiły się także przypadki zakażenia z zewnątrz. Osoby te już są odizolowane. Nikt zakażony nie przebywa w szpitalu – podkreśla Gajewska.

Szpital ma coraz lepsze zaopatrzenie w środki  ochrony osobistej. W dostawie z Uzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego znalazło się: 1000 kombinezonów ochronnych, 3000 masek z filtrem FFP2, 5000 sztuk rękawic nitrylowych, 2500 par rękawic lateksowych, 3000 masek chirurgicznych, 500 l płynu do dezynfekcji rąk, 300 l płynu do dezynfekcji powierzchni,  2000 fartuchów medycznych z mankietami.

– Dostaliśmy również wsparcie rzeczowe z Ministerstwa Zdrowia w postaci 500 masek z filtrem FFP2, 500 sztuk gogli ochronnych, 20 sztuk 5-litrowych środków do dezynfekcji powierzchni oraz 100 sztuk 5-litrowych płynów do dezynfekcji rąk – wymienia rzeczniczka dziękując za pomoc.

bdb

Tags

Dodaj komentarz