• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Sześć osób ze szpitala na Józefowie zarażonych. Placówka czeka na wyniki 58 testów

24 marca 2020

U sześciu, a nie jak pisaliśmy u trzech osób, pracujących w szpitalu na Józefowie testy potwierdziły zarażenie koronawirusem. Wśród zakażonych są lekarze.

 

P1240871

 

– Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu spłynęły kolejne wyniki testów sprawdzających zakażenie koronawirusem – niestety u sześciu osób wyniki są dodatnie. Wśród zakażonych są lekarze. Czekamy na wyniki 58 osób, u których wczoraj pobrano materiał do badań. Dziś kontynuowaliśmy pobieranie materiałów do testów – podaje rzeczniczka MSS Karolina Gajewska.

Jak już informowaliśmy, oddział wewnętrzny I jest decyzją sanepidu z ubiegłego tygodnia zamknięty. Nie przyjmuje pacjentów z zewnątrz. – Wszystkie osoby z potwierdzeniem zakażenia są izolowane. Pozostają w kwarantannach. Szpital jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi – zapewnia Gajewska.

Przypomnijmy: pierwszą osobą zarażoną w szpitalu na Józefowie był lekarz i wykładowca kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. O złym samopoczuciu poinformował placówkę telefonicznie. Leczy się w Warszawie, gdzie mieszka.

bdb

Dodaj komentarz