• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Szpital na Józefowie: zarażonych pięciu lekarzy, cztery pielęgniarki,10 pacjentów i dwie inne osoby!

25 marca 2020

Szpital na Józefowie potwierdza zakażenia koronawirusem u pięciu lekarzy, czterech pielęgniarek (w tym u jednej pracującej też w innym szpitalu, w którym odnotowano przypadki zarażenia COVID-19), 10 pacjentów i dwóch osób z administracji. Chorzy z interny są ewakuowani.

 

P1240871

 

To łączna liczba osób od początku pojawienia się pierwszego potwierdzonego przypadku zakażenia w  Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym.

– Prawdopodobnie zlokalizowaliśmy pacjenta „0”. Jest to osoba, która trafiła do nas 29 lutego. Była nieprzytomna, w ciężkim stanie. To uniemożliwiło przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Poza tym nie miała objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem. Pacjent ten przebywał na oddziale wewnętrznym I – wyjaśnia rzeczniczka MSS Karolina Gajewska.

Jak już pisaliśmy, po otrzymaniu dzisiaj kolejnych potwierdzonych wyników, szpital zdecydował o przeniesieniu pacjentów z interny (oddział był zamknięty od ubiegłego tygodnia )dodatnimi wynikami do placówek zakaźnych wyznaczonych przez wojewodę mazowieckiego, znajdujących się na terenie Mazowsza. – Ośmioro pacjentów z wynikami ujemnymi zostanie wypisanych do domów. O wszystkich działaniach jest poinformowany sanepid, który wprowadzi stosowne procedury. Na oddziale wewnętrznym I będzie wykonana dekontaminacja – podkreśla Gajewska. Zapewnia, że szpital jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi.

– W sumie w naszym szpitalu wykonano 242 testy na obecność koronawirusa – u 38 pacjentów i 204  pracowników szpitala. Od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem, każdy pracownik szpitala ma możliwość pisemnego przedstawienia kontaktów z osobami, które mogły mieć styczność z zakażonymi. Wszystkie te informacje są analizowane przez naszą epidemiolog – podkreśla Karolina Gajewska. Jak dodaje, „władze szpitala dbają również o zabezpieczenie personelu medycznego w środki ochrony osobistej”. – Kierownicy oddziałów codziennie monitorują ilość maseczek w swoich oddziałach i jeśli są braki, informują o tym odpowiednie działy i maseczki otrzymują. Szpital na tę chwilę jest zabezpieczony – podkreśla rzeczniczka MSS.

kat, bdb

 

Tags

Dodaj komentarz