• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Szpital w Grójcu po trzech tygodniach przerwy wznawia działalność

9 kwietnia 2020

Trzy oddziały Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu po trzytygodniowym przestoju związanym z zakażeniami koronawirusem wśród personelu i pacjentów wznowiły dzisiaj działalność. W powiecie grójeckim potwierdzono laboratoryjnie 211 przypadków zakażeń.

 

Powiatowe Centrum Medyczne w Gójcu (fot.grójeckie.info)

Powiatowe Centrum Medyczne w Gójcu (fot.grójeckie.info)

 

Na razie otwarto  oddziały: chorób wewnętrznych z poddziałem kardiologicznym, pediatryczny, intensywnej terapii.

Jak czytamy na profilu szpitala na Facebooku, placówka jest całkowicie odkażona i gotowa na przyjmowanie pacjentów. Przed szpitalem funkcjonuje namiot medyczny, który służy do wstępnej weryfikacji pacjentów, zanim trafią do lecznicy. W ten sposób zostaje zminimalizowane ryzyko ponownego pojawienia się wirusa w placówce.

Szpital przygotowuje się na uruchomienie kolejnych oddziałów.

Cały czas działały – i działają bez przeszkód – izba przyjęć, nocna opieka lekarska i pogotowie ratunkowe.

Przypomnijmy: Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu było jednym z większych ognisk koronawirusa w regionie radomskim i na całym Mazowszu. Jak podaje grójecki sanepid (dane na wczoraj, 8 kwietnia na godz. 13), w powiecie grójeckim potwierdzono laboratoryjnie 211 przypadków zakażeń (ostatnia doba – 7), siedem osób zmarło. Łącznie aktualnie objętych jest kwarantanną domową 1084 osób (ostatnia doba – 81), nadzorem epidemiologicznym – 18 (ostatnia doba – 0). Łącznie aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 jest 15 pacjentów.

bdb

 

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz