• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Terytorialsi pomagają w walce z pandemią

20 października 2020

Maseczki, przyłbice, rękawiczki, kombinezony – dziesiątki ton środków ochrony indywidualnej załadowali, przewieźli i rozpakowali żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. To kolejny przykład działania terytorialsów w walce z pandemią.

   

Zadanie zrealizowane zostało na wniosek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który pozyskał środki ochrony indywidualnej z Agencji Rezerw Materiałowych. Tylko w ciągu jednego dnia żołnierze 62. batalionu lekkiej piechoty z Radomia przewieźli 24 t środków ochrony indywidualnej. Ładunek trafił do dwóch szpitali w Radomiu - na Józefowie i przy ul. Tochtermana oraz w Kozienicach i Przysusze.

Podobne zadanie w najbliższych dniach będzie realizował 61 batalion lekkiej piechoty w Grójcu oraz 64 batalion lekkiej piechoty w Płocku. W środę wypełnione środkami ochrony indywidualnej pojazdy ciężarowe ruszą do szpitali warszawskich, do Płocka i Sochaczewa.

- Nasi terytorialsi wykazują ogromne zaangażowanie, zakładają mundur i ruszają wspierać lokalną społeczność. To nie tylko służba, to przysięga i zobowiązanie, które złożyli ojczyźnie a teraz noszą w sercach - podkreśla płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze wspierają także szpitale wojskowe, wraz z funkcjonariuszami policji monitorują kwarantannę. Systematycznie organizowane są też akcje honorowego krwiodawstwa.

kat

Fot. DWOT

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *