• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. W DPS przy ul. Holszańskiej zakażeni są prawie wszyscy pensjonariusze

20 listopada 2020

Bardzo duże ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Holszańskiej w Radomiu. Zarażonych jest już 64 z 79 pensjonariuszy placówki. Personel pozostał w DPS i opiekuje się jego mieszkańcami.

 

fot.dps.radom.pl

 

Sytuacja w placówce pogarszała się od początku listopada. Pierwsze trzy zakażenia u mieszkańców potwierdziły badania wykonane jeszcze 5 listopada, kolejne z 14 listopada u 17 kolejnych pensjonariuszy. 14 listopada jedna osoba zmarła. Kolejne pozytywne wyniki testu miało około 20 osób, teraz liczba ta wzrosła do 64. Pensjonariuszami - osobami z przewlekłymi chorobami psychicznymi opiekuje się w tej chwili 16 osób personelu.

- Wśród nich poza mną dwie pielęgniarki, sześciu opiekunów, trzy pokojowe, trzech kucharzy i kierownik działu – wymienia dyrektor DPS Krzysztof Błędowski. Dodaje, że wszyscy oni będą mogli przerwać kwarantannę po 10 - 12 dniach, jeśli okaże się, że po kolejnym teście i badaniu lekarskim wszyscy są zdrowi. - Ewentualnie sanepid skieruje nas na kwarantannę domową, a do pracy przyjdą ci, którzy teraz są na takiej kwarantannie - zaznacza dyrektor.

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *