• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. W powiecie grójeckim zmarł pierwszy zarażony pacjent

27 marca 2020

Sanepid w Grojcu podaje w komunikacie, że odnotował pierwszą śmierć pacjenta zarażonego koronawirusem. W ostatniej dobie w powiecie przybyły cztery osoby z potwierdzonym laboratoryjnie wynikiem dodatnim zakażenia COVId-19. Łącznie jest ich do tej pory 55 – najwięcej w regionie radomskim.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Jak wynika z komunikatu PSSE w Grójcu, kwarantanną domową objętych jest 607 osób (ostatnia doba – 88), nadzorem epidemiologicznym – 139 (ostatnia doba – 12), hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 – 11 (ostatnia doba – 0).

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to dorośli obu płci. Znajdują się oni pod opieką lekarzy w szpitalu w Radomiu i Kozienicach. ich stan zdrowia średni i ciężki. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach

Potwierdzone przypadki zachorowań są to przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych, szpitalnych lub zawodowych.

Grójecki sanepid przypomina, że pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania w powiecie to pielęgniarka pracująca w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą i w szpitalu w Grójcu.

bdb

Tags

Dodaj komentarz