• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. W Radomiu powstaną kolejne punkty pobrań wymazów (aktualizacja)

21 października 2020

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą pobierać próbki do badań na obecność koronawirsa w specjalnym punkcie tzw. drive-thru w Radomiu. Zostanie on zlokalizowany w Wojskowym Ośrodku Sportowym przy ul. Lubelskiej. Kolejne „cywilne” powstaną przy ul. Prażmowskiego i Królewskiej.

 

Fot. facebook/wojciech skurkiewicz

 

"Mając na uwadze sytuację związaną z ilością zakażeń, tym samym potrzebę przeprowadzenia dużej ilości testów wydałem dyspozycję dla dowództwa Wojska Obrony Terytorialnej o uruchomieniu w Radomiu od 22.10 punktu pobrań wymazów, tzw. drive-thru. Mieszkańcy Radomia oraz powiatu radomskiego już od jutra będą mogli przeprowadzić testy na obecność koronawirusa. Punkt wymazowy zostanie zorganizowany w Wojskowym Ośrodku Sportowym przy ulicy Lubelskiej (dawny KS Czarni)" - poinformował w mediach społecznościowych wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Jak informuje z kolei Narodowy Fundusz Zdrowia, testy można wykonać także w Centrum Medycznym Corten Medic przy ul. Prażmowskiego 33a w godzinach 12- 18, a od jutra wymazy będą pobierane także w placówce przy ul. Królewskiej 15a w godzinach 11-17.

W tej chwili w Radomiu funkcjonuje jeden punkt pobrań wymazów przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Tworzą się tam ogromne kolejki oczekujących. Problemem jest m.in. to, że punkt jest czynny tylko kilka godzin dziennie.

kat, bdb

Tags