• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. W Radomiu zmarły kolejne zarażone osoby

2 kwietnia 2020

Kolejne zgony osób z powodu koronawirusa w regionie. 77-letnia kobieta zmarła w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym, a 83-letnia w w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. U obu wystąpiły choroby współistniejące. Są rozbieżności w informacjach podawanych przez wojewódzki i powiatowe sanepidy.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Informację o zgonach w Radomiu (dane z dzisiaj, z godz. 16) podała w komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie. Natomiast radomski sanepid informuje o trzech zgonach, ale szczegółowych danych brak. Z kolei PSSE w Białobrzegach zawiadamia, że na jej terenie zmarły także dwie osoby; tu również brak bliższych danych.

W zasięgu działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu (dane z dzisiaj, z godz. 13) pozostaje: 667 (w ostatniej dobie 56) osób aktualnie objętych kwarantanną domową, 472 (w ostatniej dobie 36) – nadzorem epidemiologicznym, 5 (w ostatniej dobie 1) osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia COVID-19: i 124 osoby (w ostatniej dobie 1), u których potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatni na obecność koronawirusa.

Zdecydowana większość – bo aż 115 – zarażonych stanowią pacjenci, lekarze, pielęgniarki i pozostali pracownicy szpitala na Józefowie.

bdb

Tags

Dodaj komentarz