• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. W radomskich szpitalach są osoby z podejrzeniem zarażenia

4 marca 2020

Dwie osoby z podejrzeniem zarażenia koronawirusem przebywają w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Jedna z nich sama zgłosiła się na oddział zakaźny placówki przy Tochtermana, druga trafiła tam z poradni na Zamłyniu.

 

 

Prezydent zwołał posiedzenie miejskiego sztabu kryzysowego

Prezydent zwołał posiedzenie miejskiego sztabu kryzysowego

– Pacjentka wróciła z Hongkongu, natomiast mężczyzna przebywał w ostatnim czasie w Niemczech. On został przywieziony do nas przez zespół ratownictwa medycznego z przychodni na terenie Radomia. Pobraliśmy próbki do badania i czekamy na wyniki. Te próbki są przewożone do szpitala zakaźnego przy ul. Wolskiej w Warszawie, albo do Państwowego zakładu Higieny, również w Warszawie – mówi rzeczniczka RSS w Radomiu Elżbieta Cieślak

Od wczoraj w szpitalu przy Tochtermana są wstrzymane odwiedziny chorych. – Ten zakaz obowiązuje od kilku dni. Natomiast na oddziale dziecięcym może przebywać jeden rodzic dyżurujący przy dziecku – wyjaśnia rzeczniczka.

Zespoły ratownictwa radomskiej stacji pogotowia – zapewnia Cieślak – są przygotowane do transportu osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. – Transport odbywa się przy zachowaniu procedur . W zależności od potrzeby zespoły wyjeżdżają w kombinezonach ochronnych lub mają maseczki. W zależności od rodzaju wyjazdu są ubrane albo w kombinezony, albo maseczki. Mamy też urządzenie do dezynfekcji karetek, odbywa się to metodą zamgławiania specjalnym preparatem. Dziś zostało już wykorzystane – tłumaczy Elżbieta Cieślak.

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego dysponuje też specjalną komorą, która służy do izolowania pacjenta z zakażeniem lub podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Pacjenci z podejrzeniem koronawirusa miał też szpital na Józefowie. – Mieliśmy problemy z dwiema naszymi pracownicami. Jedna wróciła z Malezji i Singapuru; przechodzi teraz kwarantannę.  Druga wróciła z Włoch z objawami, ale po przebadaniu okazało się, że jet tylko przeziębiona – mówi wiceprezes MSS w Radomiu Krzysztof Zając.

Wiceprezes szpitala przyznaje, że mogą w nim wystąpić braki w zaopatrzeniu w środki ochrony, jeśli dna Józefów zgłosi się wielu pacjentów. – W razie czego przygotowujemy 15 łóżek, które mogą być traktowane jako zakaźne z izolatkami – tłumaczy Zając.

bdb

Tags

Dodaj komentarz