• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. W radomskich szpitalach szczepią „swoich” medyków. Od 18 stycznia będą pozostałych

12 stycznia 2021

W obu radomskich szpitalach – przy Tochtermana i na Józefowie – trwa akcja szczepień przeciw COVID- 19 osób z priorytetowej grupy zero. W pierwszej placówce zaszczepiło się dwie trzecie personelu, w drugiej zaledwie 300.

 

 

- Trwają też szczepienia personelu Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. W kolejnych dniach sukcesywnie szczepione będą kolejne osoby z grupy zero z innych podmiotów medycznych i aptek - zapowiada Elżbieta Cieślak. rzeczniczka RSS i RSPR.

- Szczepię się po to, by dbać nie tylko o siebie, ale i o innych. Będziemy mogli także nabrać odporności społecznej. Nie boli - przekonuje ratownik medyczny Mariusz Wielocha. Podkreśla, ze wszystkie osoby związane z medycyną są w szczególny sposób narażone na kontakt z innymi osobami, które - być może - są - zakażone. - I aby uniknąć tego niepotrzebnego narażenia, powinniśmy się szczepić. My, ratownicy w ciągu jednego dyżuru możemy być w trzech, czterech miejscach, gdzie mogą być zarażeni - mówi.Dzieje się tak, że ratownicy jeżdżą do chorych szczególnie zabezpieczeni: w kombinezonach i maskach, w rękawicach. - Szczepienie jest dodatkową bariera - przekonuje Wielocha.

300 osób na Józefowie

- Do wczoraj, 11 stycznia br. zaszczepiliśmy ponad 300 osób. Dziś szczepią się kolejne osoby z personelu naszego szpitala, które zgłosiły się wcześniej. Ponieważ Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny wydłużyło do 14 stycznia termin zapisywania się na szczepienia, liczba chętnych z tzw. etapu 0 zwiększa się z dnia na dzień. Mimo to do 15 stycznia planujemy zakończyć szczepienia naszego personelu, a od 18 stycznia rozpocząć szczepienia pozostałych osób wyznaczonych w tzw. etapie 0 - wyjaśnia Karolina Gajewska, rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Również Radomski Szpital Specjalistyczny jako tzw. węzłowy do 14 stycznia zbiera dane personelu placówek medycznych i aptek. Dane można przekazać za pośrednictwem formularza online znajdującego się na stronie internetowej szpitala.

bdb

Fot. RSPR Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *