• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. W radomskim szpitalu zmarł drugi zarażony pacjent

24 marca 2020

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł drugi pacjent zakażony koronawirusem – poinformował na swoim profilu na Facebooku prezydent Radomia Radosław Witkowski. To 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół, który na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Pacjent miał choroby współistniejące.

 

P1110198

 

Obecnie w szpitalu przy ul. Tochtermana przebywa 13 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 13 kolejnych osób w szpitalnych izolatkach czeka na wyniki testów.

„Wiem, że pogoda sprzyja spacerom, ale jeszcze raz apeluję do wszystkich o to, aby w miarę możliwości pozostać w swoich domach. To bardzo ważne, abyśmy byli odpowiedzialni i zapobiegali rozprzestrzenianiu się koronawirusa” – apeluje prezydent.

Przypomnijmy: w sobotę wieczorem w RSS zmarł pierwszy pacjent zarażony koronawirusem – 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego. Był kierowcą PKS-u w Grójcu. Sanepid w Białobrzegach nadal ustala listę pasażerów, którzy razem z nim jechali autobusem na kilku trasach.

Dodaj komentarz