Koronawirus. W szpitalach można się szczepić trzecią dawką przeciwko COVID-19 (aktualizacja)

3 listopada 2021

Radomski Szpital Specjalistyczny uruchamia punkt szczepień przy ul. Lekarskiej. Mogą zgłaszać się tu osoby, które chcą przyjąć trzecią dawkę preparatu przeciw COVID- 19. Szczepi również MSS na Józefowie. Warunek: od drugiej dawki musi upłynąć co najmniej pół roku.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- E-skierowanie dla takich osób wystawione jest automatycznie. Jeśli jednak go nie ma, skierowanie na szczepienie wystawi lekarz w punkcie szczepień - uspakaja Elżbieta Cieślak, rzeczniczka RSS.

Szczepienie trzecią dawką wykonywane jest preparatami firmy Pfizer-BioNTech oraz Moderna; preparatem firmy Pfizer codziennie (także w soboty) w godz. 8.30 – 17, w niedziele w godz. 8.30 - 15; preparatem firmy Moderna w poniedziałki i soboty o godz. 11.

Na szczepienie trzecią dawką można się umówić poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl lub wykorzystując aplikację moje IKP. Można również zadzwonić pod nr 48 361 53 00 Call Center Radomskiego Szpitala Specjalistycznego lub zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989 lub wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Szczepienia prowadzi również Mazowiecki Szpital Specjalistyczny. Punkt szczepień znajduje się w sali za bufetem w głównym budynku (za windami, korytarz w lewo). Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 15. - Bez wcześniejszego zapisywania się, bez stania w kolejce. Szybko, bezpiecznie, komfortowo i profesjonalnie - zapewnia Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala na Józefowie.

Również pierwsza i druga dawka oraz grypa

W punkcie w RSS można zaszczepić się również pierwszą i drugą dawką szczepionki przeciw COVID -19, a także grypie.

Osoby w wieku 65 + zameldowane w Radomiu otrzymają preparat Vaxigrip. Szczepienia odbywają się codziennie w godz. 8 – 14. Program jest finansowany przez miasto.

Osoby w wieku 75+ bez względu na miejsce zameldowania otrzymają preparat Influvac, szczepienia odbywają się we wtorki w godzinach 9 - 11 i piątki w godz. 9- 17 - program jest finansowany przez Ministerstwo Zdrowia.

kat, bdb

 

 

Tags