• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. Zmarł pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu

6 kwietnia 2020

Zmarł 68-letni pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu zarażony koronawirusem. Miał choroby współistniejące. To trzecia ofiara COVID-19 w powiecie białobrzeskim.

 

fot. www.dpsniedabyl.pl/

fot. www.dpsniedabyl.pl/

 

Informację potwierdziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie i Ministerstwo Zdrowia. Zgon pensjonariusza nastąpił w minionym tygodniu, ale dopiero dzisiaj służby epidemiologiczne podały ten fakt do wiadomości.

Wcześniej ofiarami koronawirusa stali się dwaj inni mieszkańcy powiatu białobrzeskiego: 43-letni mężczyzna z gminy Radzanów, który zmarł w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz 67-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Warszawie.

Przypomnijmy: najpierw wiadomości z DPS w Niedabylu były dramatyczne, bo obecność koronawirusa potwierdzono u 60 osób – pensjonariuszy i personelu. Placówka została zamknięta, wszystkich poddano  kwarantannie. Jednak po ponownych badaniach liczba zakażonych koronawirusem osób znacząco się zmniejszyła. Obecnie u jedynie 19 osób stwierdzono dodatni wynik testów. W tej grupie jest 16 pensjonariuszy i trzech pracowników. 61 osób uznano za zdrowych.

bdb, kat

 

Tags

Dodaj komentarz