Krajobraz po burzy. Zerwane dachy, uszkodzone budynki, zalane drogi

25 czerwca 2021

Wczorajsza burza z gradem, która przeszła nad miejscowościami powiatu radomskiego poczyniła spore szkody. Uszkodziła budynki mieszkalne i gospodarcze, głównie dachy. Ulewa zalała drogi, były przerwy w dostawach prądu. Trwa liczenie strat.

 

fot: OSP Skaryszew, OSP Kiedrzyn, OSP Kowala

 

Jak informuje Biuro Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomiu, po piątkowych nawałnicach doszło do wielu interwencji strażaków, związanych z usuwaniem szkód, zabezpieczaniem budynków oraz usuwaniem wód opadowych.

Na terenie miasta i gminy Skaryszew uszkodzone zostały: 3 budynki mieszkalne (naruszone dachy) w miejscowości Kłonowiec – Koracz, 6 budynków gospodarczych również w okolicy Kłonowca (uszkodzenia dachów), połamane drzewa i brak przejezdności drogi w Odechowcu; następowały przerwy w dostawach prądu z powodu zerwanych linii energetycznych.

Skutki nawałnicy usuwały miejscowe jednostki OSP.

Na terenie gminy Kowala odnotowano: 3 interwencje Ochotniczej Straży Pożarnej, które dotyczyły odpompowania wody z zalanego ronda oraz zalanej posesji, a także udrożnienia przepustu w miejscowości Parznice.

Na terenie gminy Gózd: - 1 interwencja w miejscowości Kłonów. Na budynku garażowym został uszkodzony dach, który następnie został zabezpieczony przez jednostkę OSP Kuczki-Kolonia;- jednostka OSP Kiedrzyn brała udział w wypompowywaniu wody na al. Wojska Polskiego w Radomiu.

Na terenie gminy Jedlińsk w wyniku nawalnego deszczu i gradobicia w miejscowościach: Bierwce, Nowe Zawady zostały uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. W wyniku gradobicia ucierpiało około 50 budynków. Głównie został zniszczony eternit, który nadaje się tylko do wymiany. Na miejsce zdarzeń zostały zadysponowane jednostki OSP z terenu gminy i PSP w Radomiu. Strażacy zabezpieczyli dachy.

kat, bdb

 

Tags